Generations I. – Contermporary Compositions for String Quartet

Date: | 26 November 2022 |
---|---|
Time: | 18:00 |
Place: | Budapest Music Center - Library - 1093 Bp. Mátyás utca 8. |
Telephone: | +36 1 216 7894 |
Email: | info@bmc.hu |
Attachment | Download |
Generációk I. – kortárs művek vonósnégyesre
A SONUS CORDIS KVARTETT koncertje
Balogh Máté: Dadamusik
Bella Máté: Aeolus
Kutrik Bence: Sileo
Tóth Péter: Halálvirágok
Madarász Iván: Diagrammok vonósnégyesre
Sonus Cordis Kvartett: Krulik Eszter - hegedű, Lachegyi Róza - hegedű, Szűcs Boglárka - brácsa, Mády-Szabó Eszter - cselló
A "Generációk I. - kortárs művek vonósnégyesre" egy tematikus sorozat bemutatkozó koncertje. A sorozatban évről évre három különböző generáció jeles alkotói mutatkoznak be egy-egy kompozícióval. Célja, hogy a nagyközönség számára érthető módon prezentálja, mi az, amiben az X, az Y és a Z generáció zeneszerzői másképpen gondolkodnak, és ez milyen módon jelenik meg zenei eszköztárukban, invenciójukban.
Az első hangversenyre a BMC Könyvtárban kerül sor, ahol öt alkotó (Balogh Máté, Bella Máté, Kutrik Bence, Tóth Péter és Madarász Iván) vonósnégyesei szólalnak meg a Sonus Cordis vonósnégyes előadásában. A koncerten felcsendülő művek rendkívül sokrétűek: a magyar népzenei ihletésű kompozíciók mellett elvont matematikai alakzatok zenei analógiái és dadaizmus által inspirált zenei reflexiók is helyet kaptak.
További információ: https://bmc.hu/programok/generaciok-i-kortars-muvek-vonosnegyesre